Karadeniz'in mavisiyle Küre Dağları'nın yeşilinin buluştuğu Kastamonu'nun İnebolu ile Cide ilçelerini birbirine bağlayan 90 kilometrelik tek şeritli karayolu, keskin virajları, kıvrılan yolları ve sarp yapısıyla sürücülere zor anlar yaşatıyor.

 • kastamonu, inebolu-cide yolu, cide karayolu, cide yolu, cide gezisi

  Kastamonu'da İnebolu-Cide arasındaki karayolu, keskin virajları ve sarp yapısıyla sürücüleri yormasına rağmen mavi ile yeşilin en keskin tonlarını sunması dolayısıyla da doğaseverlerin gözde güzergahları arasında bulunuyor. • kastamonu, inebolu-cide yolu, cide karayolu, cide yolu, cide gezisi

  Kastamonu'nun İnebolu ile Cide ilçelerini birleştiren yaklaşık 90 kilometrelik tek şeritli karayolu, keskin virajları, inişli çıkışlı ve sarp yapısıyla sürücülere zor anlar yaşatıyor.

  Küre Dağları'nın zorlu yapısı nedeniyle neredeyse 100 metre bile düz gidilemeyen yol boyunca sürücüler, saatte 40 kilometrenin üzerinde süratle gitme şansı pek bulamıyor. • kastamonu, inebolu-cide yolu, cide karayolu, cide yolu, cide gezisi

  Güzergahın pek çok zorluğuna karşın sürücüler, ormanın yeşili ile denizin mavisinin en güzel tonlarını izleme fırsatı bulabiliyor.

  Yılan gibi kıvrılan yol boyunca görülebilen orman köyleri, ahşap evleriyle nostaljik bir gün geçirmeyi sağlarken, ıssız koylar, Karadeniz'in güzellikleri karşısında bir kez daha hayranlık uyandırıyor.

 • kastamonu, inebolu-cide yolu, cide karayolu, cide yolu, cide gezisi

  Küre Dağları ve Karadeniz'in muhteşem manzarasıyla yolcularını tanıştıran güzergah, zaman zaman derin uçurumları nedeniyle korkulu anlar yaşanmasına da neden oluyor.

  Dört mevsim ayrı güzellik sunan, kışın karla, ilkbaharda çiçeklerle kaplı Küre Kağları, Karadeniz'in mavisiyle birleşerek bölgenin güzelliğine güzellik katıyor.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları