Kışın alınan bu kilolar nasıl verilecek değil mi?

Havaların ısınması ile herkesi sarar bir telaş. Niye, sere serpe dolaşmak, tatil. Ama pek çok kişiyi etkileyen şu kilolar ne yazık ki engel. Kışın alınan bu kilolar nasıl verilecek değil mi?

Elbet kendinize uygun bir zayıflama diyeti bulabilirsiniz. Ancak, diyete başlanılmadan önce yapılması gereken çok önemli bir şey var. Genelde bu husus atlanıyor. Detoks.

Detoks, yiyeceklerle, içeceklerle, kullandığımız kozmetiklerle, ilaçlarla, soluduğumuz hava ve hatta metobolizmamızın oluşturduğu toksinlerin vücuttan atılması için uygulanan bir arınma yöntemidir.

Detoks, vücudun alışılagelmiş düzenini birkaç günlüğüne bozarak sizi rejime hazırlayan bir süreçtir. Detoks, vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayarak daha makul bir kiloda rejime başlamanıza yardımcı olur.

Bu yüzden, pek çok kişiyi ilgilendiren zayıflama diyetinize yardımcı olacak detoks içecekleri ile sizlere yardımcı olmak istedik.

Vücutta biriken bu toksinleri atmanın yolu antioksidan almaktır. Ancak, yılların neden olduğu toksinler 3-5 gün gibi kısa sürelerde elbette ortadan kalkmayacaktır. Sağlıklı bir yaşam için detoks gerekli olduğundan, her ay 3-5 gün sürelerle rutin olarak detoks uygulanması yerinde olur diyebiliriz.

Yaza hazırlayan ve kilo vermenizi kolaylaştıracak Detoks İçecekleri ve Tarifleri:

Salatalık, limon ve nane detoksu :

Malzemeler : 300 ml. su, 1 adet salatalık, 1 adet limon ve 10 adet nane yaprağı.

Hazırlanışı : Salatalığı ve limonu küp küp kesin ve suya atın. 10 adet nane yaprağını yıkayıp hazırladığınız karışıma ekleyin. 1 gece boyunca buzdolabında bekletin. Ertesi gün bu karışımı dilerseniz tek seferde için dilerseniz de aralıklarla tüketin. Salatalık ve limonları da yiyebilirsiniz.

Ispanak, nane, limon, salatalık ve maydanoz detoksu :

Malzemeler : 3 su bardağı ıspanak yaprağı, 1 adet salatalık, yarım limon, 5 yaprak nane, yarım su bardağı maydanoz, 1 sürahi su.

Hazırlanışı : Ispanak, salatalık, nane ve maydanozu blendırdan geçirin. 1 sürahi suyla karıştırıp tekrar blenderla karıştırın. Son olarak yarım limonu dilimleyip suya ekleyin. 3 saat bekledikten sonra gün boyunca için.

Avokado, salatalık, ıspanak ve nane detoksu :

Malzemeler : 1 su bardağı su, 1 adet salatalık, 1 adet avokado, 4 yaprak ıspanak ve 5 yaprak nane.

Hazırlanışı : Tüm yeşillikleri blendırdan geçirin. Suyu blendırın içine ekleyin ve tekrar karıştırın. Üzerine parçalanmış ceviz ya da badem serpin. Arzu ederseniz 1 çay kaşığı zeytinyağını üzerinde gezdirin.

Frambuaz, elma ve salatalık detoksu :

Malzemeler : 1 sürahi su, 100 gram frambuaz, 1 adet elma, 1 adet salatalık ve 1 adet limon.

Hazırlanışı : Elma ve salatalığı dilimleyerek suya atın. Üzerine frambuazı ve limon dilimlerini ekleyin. 3 saat beklettikten sonra afiyetle için. Gün boyunca susadığınızda bu detoks içeceğini unutmayın.

Nar, ananas, limon ve zencefil detoksu :

Malzemeler : Yarım limon, 1 adet nar, 1 bardak ananas, 300 ml. su, 1 çay kaşığı zencefil.

Hazırlanışı : Limonun suyunu sıkıp suya ekleyin. Üzerine rendelediğiniz narı ekleyin. Bir bardak olacak şekilde küp haline getirdiğiniz ananası blenderdan geçirip karışıma ekleyin. Son olarak zencefili ekleyip hepsini blenderdan geçirin. 2 saat bekledikten sonra için.

Nar ve elma detoksu :

Malzemeler : 1 adet nar, 1 adet elma.

Hazırlanışı : Ayıkladığınız nar ve parçalara böldüğünüz elmayı blenderdan geçirin. Sonra için.

Greyfurt, lime ve limon detoksu :

Malzemeler : 1 adet greyfurt, 1 adet lime, 1 limon ve 1 sürahi su.

Hazırlanışı : Greyfurt, lime ve limonu dilimler halinde kesin. 1 sürahi suya ekleyin. Dilerseniz nane yapraklarıyla süsleyin. 3 saat beklettikten sonra için.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları